Kontakt
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styl punkowy - 3 najbardziej charakterystyczne elementy ubioru

2022-01-14

Jak mawiają – Punks Not Dead. Nawet jeżeli w latach największej świetności muzyki punkowej nie było Cię jeszcze w planach, nic nie stoi na przeszkodzie, by przybrać taki look. Jedziesz na Woodstock albo do Jarocina? To powinieneś wiedzieć co nieco o trzech najbardziej charakterystycznych elementach ubioru punków. Jak wygląda strój punka? Zerknij do naszego artykułu.

Nieśmiertelne koszulki z zespołami

Ojciec nosił, wujek nosił, starszy brat nosił, no bo nie wypada pójść na koncert bez tematycznego t-shirtu. Nie ma znaczenia jakiego zespołu jesteś fanem, ani kto dzisiaj pojawi się na scenie. Grunt, żeby pokazać, że w Twojej duszy gra mroczna muza. Styl punk to koszulki z zespołami polskimi i zagranicznymi. Możesz pochwalić się merchem Venom, Rotting Christ, Decapitated, AC/DC, Testament, Children Of Bodom, Slipknot, Slayer, Sabaton, Dezertera, Kazika i wielu innych, które każdą scenę rozgrzeją do czerwoności. Twój t-shirt musi być przy tym czarny… wiadomo. A im bardziej styrany trudami pola namiotowego i dzikiego pogo, tym lepiej. W stajni metalRoute na pewno znajdziesz model, którego szukasz.

koszulka krótki rękaw RAZAMATAZ THE EXPLOITED SPLATTER / PUNKS NOT DEAD   koszulka krótki rękaw NUCLEAR BLAST MISFITS USA SKULL

Mocne glany zniosą wszystko

Punk ubiór powinien mieć charakterystyczny, ale i wytrzymały. W końcu pogo na koncercie nie jest dla słabych. Możesz w nim podrzeć spodnie albo obudzić się tydzień później po solidnym wstrząśnieniu mózgu. Przydają się zatem przede wszystkim solidne buty. Glany to papcie, w które powinien wyposażyć się każdy punk. Wygląd tych butów trochę przeraża, ale gdy raz je założysz, już nigdy nie będziesz chciał ich zdjąć. Dobrze trzymają się stopy, a do tego mają ultra mocne podbicie i grubą podeszwę. W końcu zostały stworzone kiedyś jako buty dla górników i hutników. W nich przejdziesz wszystko – od pogo, aż po błoto na polu namiotowym. Oczywiście poszczególne modele glanów mogą się od siebie różnić. W sklepie metalRoute dostępna jest zarówno klasyczna 10-dziurkowa wersja GLANY ALTERCORE 351 VEGAN CZARNE 10 - DZIURKOWE, jak i 20-dziurkowe glany GLANY STEEL BURGUND / CZARNE 139/140/O 20 - DZIURKOWE.

GLANY ALTERCORE 351 VEGAN CZARNE 10 - DZIURKOWE

Prawdziwy punk nosi pieszczochy

Nie można też zapominać o atrybutach, które nadają strojowi punka prawdziwy pazur. Pieszczochy, bo o nich właśnie mowa, to odjechany dodatek każdej punkowej stylizacji. Najpopularniejsze są modele na rękę, ale i te na szyję mają swoich wielbicieli. Polecamy chociażby wersję PIESZCZOCHA ROCK DADDY 4 RZĘDY STOŻKÓW z czterema rzędami stożków albo PIESZCZOCHA ROCK DADDY BLACK WITH 2-ROW PYRAMIDE z nieco łagodniejszymi piramidkami.

pieszczocha ROCK DADDY 4 RZĘDY STOŻKÓW   pieszczocha ROCK DADDY BLACK WITH 2-ROW PYRAMIDE

pixelpixel