Kontakt
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5 ciekawostek o AC/DC - sprawdź, czy znasz wszystkie!

2022-07-15

5 ciekawostek o AC/DC - sprawdź, czy znasz wszystkie!

Pochodzący z Australii zespół AC/DC to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie przedstawicieli ciężkiego grania. Kapela Angusa Younga i kolegów od chwili swojego powstania w 1973 r. aż do dzisiaj zachwyca swoich fanów, a ich koncerty to prawdziwa petarda! W naszym tekście poznasz ciekawostki o AC/DC o których mogłeś nie wiedzieć.

Słynne logo stworzył Gerard Huerta

AC/DC może poszczycić się jednym z najbardziej rozpoznawalnych logo wśród kapeli rockowych czy hardrockowych. Sprawdza się tutaj reguła, zgodnie z którą to, co proste i charakterystyczne, przykuwa uwagę na dłużej. Logo przechodziło kilka przemian, jednak jego najpopularniejszą wersją jest ta stworzona przez amerykańskiego grafika Gerarda Huertę przy użyciu czarnej, gotyckiej czcionki z piorunem pośrodku. Doskonale oddaje ono elektryzującą moc muzyki tworzonej przez ten kultowy już australijski skład, a merch AC/DC z tą charakterystyczną grafiką jest chętnie kupowany przez fanów na całym świecie.

Nazwa zespołu pochodzi od… maszyny do szycia!

Jeśli już mowa o logo zespołu, warto poznać inną ciekawostkę, dotyczącą samej nazwy kapeli. Nie każdy bowiem wie, iż pochodzi ona od skrótu, który pojawia się na urządzeniach elektrycznych i informuje o tym, że zostały one wyposażone w przetwornik, który zmienia prąd zmienny na stały. Jak wspominają sami członkowie AC/DC, napis (jego angielskie rozwinięcie brzmi: alternating current/direct current) zobaczyli oni na maszynie do szycia kupionej przez siostrę jednego z muzyków.

kamizelka RAZAMATAZ AC/DC IN ROCK WE TRUST

Angus nie zawsze w mundurku!

Poza swoją muzyką zespół AC/DC rozpoznawalny jest wśród melomanów również ze względu na charakterystyczny styl ubioru frontmana grupy Angusa Younga. Ten jeden z najlepszych gitarzystów rockowych wszech czasów podczas swoich występów scenicznych stawia na strój wzorowany na szkolnych mundurkach. Jednak zanim zdecydował się na takie rozwiązanie, eksperymentował ze swoim wizerunkiem i podczas koncertów można go było podziwiać między innymi w przebraniu goryla, Spidermana czy Zorro.

Debiut AC/DC w ogniu krytyki

Kolejna ciekawostka z biografii tego australijskiego zespołu pokazuje, że nie zawsze warto przejmować się tym, co mówią lub piszą o nas inni – nawet ci najwięksi. Ceniony magazyn muzyczny „Rolling Stone” mocno skrytykował debiutancką płytę AC/DC, w recenzji stwierdzając między innymi, że „hard rock osiągnął swój najniższy poziom”. To musiało boleć, ale panowie nie poddali się i dzięki temu fani na całym świecie mogą dzisiaj cieszyć się ich rewelacyjną muzyką.

przypinka RAZAMATAZ AC/DC HELLS BELLS

Znaczki kolekcjonerskie z AC/DC

Jeśli interesuje Cię filatelistyka, z pewnością spodoba Ci się ostatnia z naszych ciekawostek, która związana jest właśnie z tym ciekawym hobby. W 1998 r. wydany został w Australii zestaw 12 kolekcjonerskich znaczków z serii Aussie Rock ‘n’ Roll, natomiast w roku 2013 r. w obiegu znalazł się znaczek na którym widnieje okładka albumu „Back in Black” z 1980 r.

A jeśli nie znaczki to co?

Jeśli natomiast filatelistyka to nie do końca Twoja działka, a jednocześnie lubisz otaczać się przedmiotami, które nawiązują do Twojej ulubionej muzyki, warto postawić na oryginalny merch AC/DC. Wiele ciekawych propozycji mamy w magazynach metalRoute! Znajdziesz u nas rewelacyjne, licencjonowane kamizelki (takie jak np. kamizelka RAZAMATAZ AC/DC IN ROCK WE TRUST z logo AC/DC) unikatowe przypinki (np. przypinka RAZAMATAZ AC/DC HELLS BELLS), którymi ozdobisz plecak lub ubranie czy też skórzane bransolety z charakterystycznym logo zespołu, które podkreślą Twoją rockową i metalową stylizację. Merch AC/DC to też doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika mocnych brzmień.

pixelpixel