Kontakt
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

10 najciekawszych faktów o Iron Maiden!

2023-05-17

10 najciekawszych faktów o Iron Maiden!

Czyżbyś myślał, że jesteś prawdziwym fanem Iron Maiden tylko dlatego, że potrafisz zaśpiewać riff z "Fear of The Dark" albo znasz na pamięć tekst "Run to the Hills"? No chyba żartujesz! Słuchanie ich muzyki to jedno, ale prawdziwe zrozumienie historii i dziedzictwa tej legendarnej grupy to całkiem inna bajka. Czy jesteś gotów, aby na dobre zatopić się w mrocznym i fascynującym świecie Iron Maiden? Ostrzegam Cię, to nie jest miejsce dla słabeuszy. Pora na 10 mocarnych faktów o Iron Maiden, które przewałkują wszystko, co do tej pory wiedziałeś.

 1. Pierwszy skład: Znałeś Iron Maiden, zanim to było modne? Pewnie nie. Właśnie. Zespół powstał w roku 1975, a jego pierwszymi członkami byli Paul Day, Dave Sullivan, Terry Rance, Ron Matthews i Steve Harris.
   
 2. Zmiana nazwy: Iron Maiden to nie był pierwszy wybór. Zespół Iron Maiden początkowo nazywał się Gypsy's Kiss i Influence. Mocne, co?
   
 3. Nietypowe inspiracje: "The Number of The Beast", jeden z najbardziej znanych kawałków Iron Maiden, był inspirowany... nocnym koszmarem! Steve Harris miał sen o diable, który kontrolował jego ciało. Na szczęście obudził się na czas, aby stworzyć metalowy hymn!
   
 4. Eddie, prawdziwy członek Iron Maiden: Ten szalony, nieumarły potwór to nie tylko maskotka zespołu, ale prawdziwy członek grupy. To Eddie ujawnia się na każdej okładce albumu Iron Maiden, a jego wygląd zmienia się zgodnie z tematem płyty - zdobi on także nasz merch Iron Maiden!
   
 5. Najdłuższy utwór: "Empire of the Clouds" to najdłuższy kawałek w historii Iron Maiden, trwa aż 18 minut i 1 sekundę!
   
 6. Iron Maiden i futbol: Steve Harris to nie tylko basista, ale też zapalony fan futbolu. Założył nawet drużynę Iron Maiden FC, która gra mecze charytatywne.
   
 7. Rozpoznawalne logo: Logo zespołu Iron Maiden zostało zaprojektowane przez Dennisa Wilcocka, pierwszego wokalistę grupy. Zmieniło się tylko raz, na albumie "Fear of the Dark".
   
 8. Kultowe riffy: Chociaż Iron Maiden jest znany z mocnych riffów gitarowych, Steve Harris nie umie grać na gitarze. Wszystkie riffy komponuje na basie.
   
 9. Podróżowanie po świecie: Iron Maiden posiada własny Boeing 757, nazwany "Ed Force One", którym podróżują po świecie na koncerty. Samolot pilotuje wokalista, Bruce Dickinson!
   
 10. Złote i platynowe płyty: Iron Maiden wydali 16 albumów studyjnych, które zdobyły 21 złotych i 14 platynowych płyt w Wielkiej Brytanii. To jest siła!

No i co? Czy Twoja wiedza o Iron Maiden właśnie osiągnęła nowy poziom? Czy te fakty sprawiły, że poczułeś, jak powietrze na koncercie Maiden pulsuje od dzikiej energii i niesamowitej muzyki? Mam nadzieję, że tak, bo teraz jesteś prawdziwym fanem Iron Maiden, a nie tylko kolejnym gapiem, który potrafi nucić parę ich hitów. Teraz, kiedy spotkasz na ulicy innego fana, już nie będziesz musiał udawać. Będziesz wiedział, o czym mówisz. I to jest prawdziwa moc bycia fanem Iron Maiden. Rock on!

pixelpixel